Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
Promujemy ideę uczenia się#przez całe życie oraz kształcenia#społeczeństwa wiedzy
PIFS
 
 
21.02.2018

Trzeci kongres za nami, było bardzo merytorycznie i naprawdę intersująco. Podczas I i II dnia Kongresu odwiedziło nas na spotkaniu w Łodzi niemal 500 osób z całego kraju. Propozycji dla uczestników było tak wiele, że każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego spośród pięćdziesięciu trzech wystąpień, czterech debat i dyskusji z udziałem sześćdziesięciu siedmiu mówców! Nie mówiąc już o licznych rozmowach kuluarowych, które, jak wszyscy wiemy, są niezbywalną częścią wszystkich konferencji, kongresów i innych branżowych spotkań.

Pierwszy dzień (15 II - czwartek) miał charakter ogólnopolski – skoncentrowaliśmy się na tematyce stanu sektora usług rozwojowych (sesja plenarna), pokazaliśmy sześć różnych źródeł opisujących jakość w sektorze (sesja „jakość”), omówiliśmy system kwalifikacji w kontekście firm z sektora oraz pokazaliśmy sześć ciekawych rozwiązań metodycznych (sesja "sytuacje edukacyjne"). Oprócz tego odbyło się szesnaście prezentacji w ramach sesji równoległych. To było spotkanie najwybitniejszych specjalistów sektora, którzy przyjechali na Kongres z całej Polski, by podzielić się z Uczestnikami swoją wiedzą, doświadczeniami i refleksjami.

Drugiego dnia (16 II - piątek) firmy sektora spotkały się z przedsiębiorcami, managerami i HRowcami. Dzień rozpoczęliśmy bardzo energetycznie, bo od "dramy", podczas której pokazaliśmy, co jest najważniejsze w planowaniu działań rozwojowych oraz jak oddzielić ziarna od plew - czyli po czym poznać dobrego usługodawcę (i jednocześnie - jak dać się poznać jako dobry usługodawca).

Zainaugurowaliśmy także projekt „Przepis na rozwój” - na Kongresie rozpoczął działanie nowy łódzki operator bonów (ze środków podmiotowego systemu finansowania i Bazy Usług Rozwojowych), przybliżyliśmy go odbiorcom wsparcia (przedsiębiorcom z regionu) a także firmom szkoleniowym i doradczym. Przy tej okazji odbyło się dwanaście wystąpień i warsztatów w ramach sesji równoległych.

Dziękujemy uczestnikom, prelegentom i mówcom. Przekazujemy ukłony partnerom i patronom, wszystkim którzy przyczynili się do organizacji i merytorycznej wartości Kongresu. Spotkajmy się ponownie w 2019 roku na 4. Kongresie Edukacji Pozaformalnej!

Niebawem na stronie Kongresu opublikujemy prezentacje - prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości.

 
poleć znajomemu wersja do druku
 
wstecz
Kalendarz
2019
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
trwa ładowanie...
 
 
Newsletter


 
Ankiety/Sondaże
W tym momencie nie ma żadnej aktywnej sondy.