Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /classes/db.class.php on line 14
 Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
^Problem z przyszłością polega na tym,#że zazwyczaj przychodzi kiedy#nie jesteśmy na nią gotowi.#Tym bardziej ważne jest podejmowanie wysiłku#na rzecz własnego rozwoju i tworzenia zdolności#dostosowania się do nowej sytuacji$
 
Rejestr Usług Rozwojowych

Z dniem 25 sierpnia 2016 r. Rejestr Usług Rozwojowych (RUR) stworzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zastąpiła Baza Usług Rozwojowych (BUR). Najważniejszą zmianą jest nowy sposób uzyskania dostępu do systemu dla firm świadczących usługi rozwojowe, które chcą realizować szkolenia i doradztwo (w tym coaching i mentoring) dofinansowane z EFS ze środków Regionalnych Programów Operacyjnych. Obowiązujący do tej pory system punktowy został zastąpiony nowym. Kluczem stał się posiadany certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania firmą świadczącą usługi szkoleniowe lub doradcze.

Dostęp do Bazy Usług Rozwojowych w obydwu obszarach (szkolenia i doradztwo, w tym coaching i mentoring) zapewnia nowy Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 od PIFS. Więcej cennych informacji znajdziecie Państwo na:

Baza Usług Rozwojowych (BUR), analogicznie do Rejestru Usług Rozwojowych, to ogólnodostępny, bezpłatny zbiór ofert usług rozwojowych świadczonych w rozmaitych formach (m.in. szkoleń, kursów zawodowych, doradztwa, mentoringu czy coachingu), dzięki którym przedsiębiorcy mogą rozwijać kompetencje swoje i pracowników oraz realizować zamierzone cele edukacyjne i biznesowe.

Kluczowym aspektem, który przyświeca idei Bazy Usług Rozwojowych jest przekazanie w ręce odbiorców usług możliwości swobodnego wyboru podmiotu, z którym przeprowadzą proces podnoszenia swoich kompetencji lub kompetencji swoich pracowników. Jednocześnie powstało narzędzie, które w przejrzysty sposób powala na znalezienie usługi rozwojowej dopasowanej do potrzeb użytkowników. Jest to możliwe poprzez rozbudowaną wyszukiwarkę zawierającą szeroki wybór filtrów oraz dzięki wystandaryzowanemu formularzowi zgłaszania i prezentacji usługi. W efekcie każdy użytkownik w prosty sposób może porównywać interesujące go oferty. Ponadto istotną funkcjonalnością Bazy Usług Rozwojowych jest system oceny usług rozwojowych, który umożliwia ocenę usług, a z drugiej strony stanowi ważny element w procesie wyboru usługi lub podmiotu świadczącego usługi rozwojowe przez innych użytkowników BUR.

Zgodnie z założeniami Umowy Partnerstwa, dokumentu określającego strategię interwencji funduszy europejskich w Polsce na lata 2014-2020, podmioty zarejestrowane i zweryfikowane przez PARP mają być jedynymi dostawcami usług rozwojowych w ramach tzw. podmiotowych systemów finansowania usług dla przedsiębiorców, przygotowywanych w 14 województwach (poza woj. mazowieckim i pomorskim).

Na usługi zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych mikro, mali lub średni przedsiębiorcy mogą pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach regionalnych programów operacyjnych (RPO), którymi zarządzają poszczególne Urzędy Marszałkowskie (Instytucje Zarządzające RPO).

Jeśli pragną Państwo uzyskać dostęp do korzyści, które gwarantuje usługodawcom Baza Usług Rozwojowych zapraszamy na stronę: 

 


Pytania dotyczące Bazy Usług Rozwojowych można zadawać konsultantom dyżurującym pod numerem telefonu 801 808 108 (w dni powszednie w godzinach 8.00 – 18.00).

Poza godzinami pracy infolinii zapytania można przesyłać na adres mailowy:

 info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl

poleć znajomemu wersja do druku
Kalendarz
2020
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
trwa ładowanie...
 
 
Wyszukiwarka firm