Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
Promujemy ideę uczenia się#przez całe życie oraz kształcenia#społeczeństwa wiedzy
PIFS
 
Wydawnictwo EMKA

 Zniżka 20% dla członków PIFS

Carol Kinsey Goman
Komunikacja pozawerbalna
Znaczenie mowy ciała w miejscu pracy
UCZ SIĘ STOSOWAĆ MOWĘ CIAŁA PODCZAS CODZIENNYCH KONTAKTÓW W PRACY

W komunikacji najważniejsze jest słuchanie.
Peter F. Drucker
W pracy wszystko dzieje się w mgnieniu oka. Badania wskazują, że opinię o człowieku formułujemy siedem sekund po jego poznaniu, a 93 procent przekazu docierającego do rozmówcy nie ma nic wspólnego z tym, co faktycznie powiedzieliśmy. Zatem umiejętność wysyłania i odbierania pozawerbalnych przekazów może zapewnić nam ogromną przewagę.

CAROL KINSEY GOMAN połączyła wyniki najnowszych badań ze swoim dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w charakterze konsultantki, instruktorki oraz terapeutki i napisała praktyczny przewodnik ułatwiający rozpoznanie, co ty i twoi współpracownicy mówicie bez słów. Rysunki, zdjęcia, anegdoty i liczne ćwiczenia pomagają czytelnikowi zapanować nad komunikatami wysyłanymi przez nasze ciało, aby stworzyć wierniejszy i atrakcyjniejszy wizerunek tego, kim naprawdę się jest w oczach kolegów, klientów i partnerów. Więcej 

„Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i w biznesie” Sławomir Lachowski
We współczesnym świecie biznesu, zarządzanie przez wartości może stać się antidotum na pogłębiający się kryzys zaufania na rynkach finansowych, korporacyjne skandale ostatnich lat, wszechobecny hazard moralny oparty na niepohamowanej chciwości, prywatyzacji korzyści i transferze ryzyka niepowodzeń na podatników i społeczeństwo. Książka Sławomira Lachowskiego stanowi cenny wkład do filozofii zarządzania skoncentrowanej na najważniejszych wartościach etycznych, emocjonalnych, społecznych, ekonomicznych i rozwojowych. Jednocześnie jest książką pragmatyczną, która może pomóc wielu zarządzającym w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak być nie tylko dobrym zarządcą, ale również liderem.
prof. Leszek Pawłowicz, kierownik Katedry Bankowości Uniwersytetu Gdańskiego.Więcej

As One
Przekształć indywidualne działanie w potęgę zespołu
Mehrdad Baghai, James Quigley oraz Magdalena Jończak, Dariusz Kraszewski

W komunikacji najważniejsze jest słuchanie.
Peter F. Drucker

W pracy wszystko dzieje się w mgnieniu oka. Badania wskazują, że opinię o człowieku formułujemy siedem sekund po jego poznaniu, a 93 procent przekazu docierającego do rozmówcy nie ma nic wspólnego z tym, co faktycznie powiedzieliśmy. Zatem umiejętność wysyłania i odbierania pozawerbalnych przekazów może zapewnić nam ogromną przewagę.

CAROL KINSEY GOMAN połączyła wyniki najnowszych badań ze swoim dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w charakterze konsultantki, instruktorki oraz terapeutki i napisała praktyczny przewodnik ułatwiający rozpoznanie, co ty i twoi współpracownicy mówicie bez słów. Rysunki, zdjęcia, anegdoty i liczne ćwiczenia pomagają czytelnikowi zapanować nad komunikatami wysyłanymi przez nasze ciało, aby stworzyć wierniejszy i atrakcyjniejszy wizerunek tego, kim naprawdę się jest w oczach kolegów, klientów i partnerów. Wiecej

Przedstawiamy nowy język zbiorowego przywództwa.
W naszym świecie w równym stopniu mamy do czynienia ze współpracą, jak i konfliktem, ze współdziałaniem, jak i rywalizacją. 

Liderzy szkoleni zgodnie z zasadami zarządzania opartego na „dowodzeniu i kontroli” zdają sobie sprawę, że nawet jeśli styl ten sprawdza się w określonych warunkach, to stosując go, często nie są  w stanie skłonić ludzi do prawdziwego zaangażowania. W rezultacie analitycy zarządzania ogłosili koniec ery stylu „dowodzenia i kontroli”, a początek nowego stylu zarządzania partycypacyjnego.

Dlaczego jednak ograniczać się jedynie do dwóch stylów współpracy? Przez ostatnie dwa lata firma Deloitte zainwestowała w zakrojoną na szeroką skalę inicjatywę  Projekt As One, aby zbadać efektywne modele współpracy. Projekt ujawnił istnienie wielu stylów „działania As One”, których efektywność uzależniona jest od określonych sytuacji. Niniejsza książka w sposób usystematyzowany przedstawia zasady działania As One i wnikliwymi przykładami zasypuje przepaść między teorią a praktyką.

As One wyłania osiem archetypów relacji pomiędzy liderem i podwładnymi: Gospodarza i Lokatorów, Organizatora i Wolontariuszy, Dyrygenta i Orkiestry, Producenta i Zespołu artystycznego, Generała i Żołnierzy, Architekta i Budowniczych, Kapitana i Drużyny oraz Senatora i Obywateli. Analizując ponad 60 przypadków udanego działania kolektywnego z wielu różnych sytuacji, autorzy wykorzystali zaawansowane rozwiązania analityczne w celu wskazania głównych cech charakteryzujących dany archetyp oraz pokazania, w jaki sposób można zastosować go w twojej organizacji.

As One wyznacza nowy sposób przywództwa oraz zachęcenia zespołu do pracy na rzecz wszystkich celów. Wyobraź sobie, co można by osiągnąć, gdybyśmy uwolnili moc As One w skali globalnej. Więcej

 Sean Foy, Nellie Sabin, Mike Smolinski
Masz 10 minut? Zainwestuj w swoje zdrowie
Całkowity przełom w dbaniu o siebie
Osiągnij najlepszą formę przy pomocy treningu interwałowego 4 . 3 . 2 . 1!
Twój program na co dzień 

4 minuty Wysokoenergetyczny trening aerobowy
3 minuty Trening oporowy
2 minuty Trening wzmacniający mięśnie głębokie tułowia
1 minuta Rozciąganie i głębokie oddychanie 

10-minutowy całkowity przełom w dbaniu o siebie… zmienił moje życie” – ze wstępu dr. med. Williama Searsa
„Wybitna książka… Praktyczny poradnik, który uczy nowych umiejętności, jak dłużej żyć w zdrowiu. Powinien być podstawą szkolenia członków naszych rodzin i pomagać w sprawnym funkcjonowaniu we współczesnym świecie.”
– dr Kenneth Kornman, dyrektor do spraw naukowych Interleukin Genetics  

„Pionierska książka… Ten wyjątkowy i nowatorski trening interwałowy stanowi wyzwanie na każdym poziomie. Mimo to jest tak wszechstronny, że każdy będzie mógł dobrać sobie dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb program, a na tym, moim zdaniem, zasadza się przyszłość zarządzania zdrowiem i wagą.”
– dr med. Kip Johnson, doradca medyczny NHI Center for Optimal Health. Więcej

Makrowikinomia. Reset świata i biznesu

Don Tapscott i Anthony D. Williams 

Czas na przeniesienie rozwiązań znanych z sieci społecznościowych w realne życie, biznes i relacje między nimi - udowadniają Don Tapscott i Anthony D. Williams w swojej nowej książce „Makrowikinomia. Reset świata i biznesu”, kontynuacji bestsellerowej „Wikinomii”.
Dziś biznes, władze, społeczeństwo obywatelskie i ludzie z całego świata mogą wykorzystywać technologie do współpracy nad poszukiwaniem nowych sposobów rozwiązywania największych problemów współczesnego świata.
Zdaniem autorów wkroczyliśmy w epokę współpracy sieciowej i każdy, kto chce podążać za jej nurtem musi zaakceptować obowiązujące w niej prawa. Pozbyć się instynktu bronienia swojego terytorium. Ponieważ dziś kluczowym dla firm i instytucji nie jest ukrywanie swojej wiedzy, a poszerzanie jej dzięki udostępnianiu innym organizacjom, ludziom i korporacjom. Powinniśmydążyć do stworzenia kultury współpracy, w której panuje swobodny przepływ pomysłów i informacji. Kultury, w której hierarchia budowana jest nie za pomocą kryterium wieku i doświadczenia a wiedzy i innowacyjności.  Kultury, która da szansę na wykorzystanie dużego potencjału „ Pokolenia Netu”, czyli pierwszego w dziejach pokolenia, które rosło razem z techniką cyfrową. Więcej

Napoleon Hill, adaptacja Joel Fotinos i August Gold
Myśl i bogać się - książka ćwiczeń
Thinl and Grow Rich – Workbook
Miliony ludzi na całym świecie po przeczytaniu książki Napoleona Hilla “Myśl i bogać się” zachwyciło się jej lekturą i postanowiło się z nią już nie rozstawać. Teraz, dla sprawniejszego obcowania z ponadczasowymi myślami geniusza z Wirginii otrzymują Państwo do rąk wspaniałe uzupełnienie tego wielkiego bestsellera – książkę ćwiczeń, swego rodzaju suplement dzieła Hilla.
„Myśl i bogać się”, książka tłumaczona na szereg języków, wydawana w milionowych nakładach w wielu krajach świata stała się niekwestionowanym, klasycznym dziełem literatury motywującej ludzkie działania. Więcej
 Sławek Muturi
Zarządzanie najmem.
Poradnik dla właścicielek mieszkań na wynajem
 Wszystkim właścicielom chodzi o to, aby osoba, która ma zamieszkać w ich mieszkaniu czy domu dbała o nie, płaciła na czas, traktowała sąsiadów z respektem i nie absorbowała nadmiernie czasu. Marzą o idealnym najemcy. Zamiast marzyć powinni weryfikować potencjalnych najemców.
Dziś wielu właścicieli oddaje swoje mieszkanie pierwszej osobie, która zaakceptuje wysokość czynszu. A to bardzo ryzykowne. Oddajesz swój cenny majątek nieznanej osobie. Jeśli spłacasz kredyt na zakup tej nieruchomości, to zwiększasz ryzyko popadnięcia w długi, gdy najemca okaże się niewypłacalny. Jeśli trafisz na prawdziwych oszustów, pozbycie się ich z twojego własnego mieszkania pochłonie twój czas, energię, gotówkę.  Wiecej
 
Leszek Czarnecki
Biznes po prostu
„Biznes po prostu” jest znakomitą lekturą zarówno dla tych, którzy chcą sprawdzić się w biznesie, jak i tych, którzy już prowadzą małe firmy i szukają pomysłu na ich rozwinięcie. Adresowana jest również do przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces i starają się utrzymać pozycję lidera. Książka jest wyjątkową pozycją na naszym rynku. Napisana przez autora, który równie przekonywująco mówi o skromnych początkach swojej kariery biznesowej, jak i o doświadczeniach kierowania jedną z największych, prywatnych grup kapitałowych w Polsce. Czytając odnosi się wrażenie, że nie ma tam refleksji czy porad, które nie wynikałyby z jego własnych, nie zawsze pozytywnych doświadczeń. Wiecej

100 sposobów motywowania innych
100 Ways to Motivate Others
Steve Chandler i Scott Richardson

„Trudno uwierzyć, że tyle praktycznej wiedzy można znaleźć w książce, którą tak łatwo się czyta. To podróż do źródła tego, co naprawdę przynosi efekty. Już zamówiłem egzemplarze dla wszystkich moich pracowników”. Dr Ron Hulnick, University of Santa Monica. Więcej

 

Wszystkiego co wiem o zarządzaniu nauczył mnie mój pies
All I Know About Management I Learned From My Dog
Martin P. Levin
Kiedy zdecydowałem się adoptować psa o imieniu Angel, sądziłem, że będzie to ciekawe, ale niezbyt ambitne doświadczenie. Zła ocena.
Szybko stało się jasne, że w radzeniu sobie z Angel najbardziej pomoże mi, nieoczekiwanie, sześć dekad doświadczenia zdobytego na różnych stanowiskach kierowniczych oraz zasady, jakie w tym czasie poznałem. Zacząłem przypominać sobie niektóre z osobistych przeżyć, które pogłębiły moje zrozumienie. To z kolei przypomniało mi wielu wspaniałych ludzi, którzy wzbogacili moje życie zawodowe. O niektórych z nich zapewne już słyszeliście, na przykład o pisarzu Stephenie Kingu, a o innych być może będziecie czytać po raz pierwszy. Więcej

 PREMIERA - 14 LUTY 2011
Anne Watson
Sukces z NLP
Jak z pracownika dobrego stać się niezastąpionym
How To Succeed with NLP
MASZ AMBICJĘ ZMIERZYĆ SIĘ Z WIELKIMI WYZWANIAMI?
NLP (programowanie neurolingwistyczne) stanowi bilet na drogę do osiągania doskonałości w każdej sytuacji. Dzięki niemu możesz mierzyć wyżej, robić więcej i wybijać się ponad przeciętność. Wiecej
 

DRIVE Kompletnie nowe spojrzenie na motywację
Daniel H. Pink

Drive to nowe spojrzenie na motywację. Autor dostarcza narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia zmian we własnym życiu. Daniel H. Pink obala tradycyjny pogląd na to, co naprawdę nas motywuje. Większość z nas przekonana jest, iż najlepszym sposobem na zmotywowanie siebie i innych są nagrody i kary czyli filozofia kija i marchewki. A to błąd, bowiem tajemnicą pozwalającą uzyskać wysokie wyniki oraz satysfakcję – w pracy, w szkole i w domu – jest głęboko zakorzeniona w człowieku potrzeba kierowania swoim własnym życiem, uczenia się i potrzeba tworzenia czegoś nowego i lepszego. Więcej

 


Dlaczedo pracownicy nie robią tego, co powinni…
Ferdinand F. Fournies

Bestseller w kategorii biznes według „New York Timesa” pomaga uzyskać to, co najlepsze od każdego pracownika – zaktualizowany z myślą o nowoczesnych przedsiębiorstwach.
Oparte na rzeczywistym doświadczeniu 25 000 menedżerów książka Dlaczego pracownicy NIE ROBIĄ tego co POWINNI… daje sprawdzone, proste metody, które działają w prawdziwych firmach, w prawdziwym świecie. Znakomicie pomaga radzić sobie z najważniejszymi sytuacjami, w których pracownicy nie pracują tak jak powinni: z dokładną analizą przyczyn i stworzeniem planów zapobiegających powtarzaniu się problemów pracowniczych. Więcej

 


 7 prawdziwych powodów odchodzenia z pracy
Leigh Branham

Jak rozpoznać stany zniechęcenia wartościowych pracowników i w porę zapobiegać ich rezygnacjom z pracy.Dzięki innowacyjnej koncepcji „bodźców wypychających” pracowników z firmy i „przyciągających” do niej, Leigh Branham zmienia nasze spojrzenie na kwestie utrzymywania najcenniejszych pracowników w organizacji. Więcej

 

TWARZĄ W TWARZ Komunikacja w kontaktach osobistych
HARVARD Business School Press
prezentuje aktualną wiedzę znakomitych autorów z Harvard Business School Press wspierającą menedżerów w doskonaleniu umiejętności kierowniczych i sprawnym, swobodnym poruszaniu się w biznesie.
Do każdej książki dołączona jest płyta CD prezentująca jej obszerne, najistotniejsze fragmenty. Możliwości, jakie daje osobista komunikacja nigdy nie były tak ważne jak teraz. Książka ta pomaga doskonalić umiejętności komunikacyjne – zarówno słowne jak i werbalne – i osiągać zdumiewające wyniki, które przynoszą korzyść im samym i ich firmom. Warto nauczyć się:
• mówić bezpośrednio i pewnie
• zaznaczać swój autorytet w niezręcznych sytuacjach
• udzielać konstruktywnej krytyki
• bardziej skutecznie używać słowa mówionego. 
 

Steve Chandler
100 sposobów motywowania siebie
100 Ways To Motivate Yourself

Stwórz siebie takim, jakim zawsze stać się pragnąłeś100 sposobów motywowania siebie pomoże ci przełamać negatywne bariery i zahamowania powodowane przez pesymistyczne myślenie, które przeszkadza w osiąganiu życiowych celów i marzeń. Jeśli pracujesz na własny rachunek, jesteś menedżerem lub wysokiej rangi szefem, łatwo ci wpaść w powszednią rutynę, przesuwając w sferę fantazji to, co należałoby zrobić. Steve Chandler pomaga wyrwać się z zaklętego kręgu takiego myślenia i przekształcać to, co mogłoby zaistnieć, w to, co może zostać i zostanie dokonane. Więcej 

Spencer Johnson
Kto zabrał mój ser?
Who Moved My Chesse

Światowy bestseller, książka niemal kultowa dla menedżerów, nazywana literacką podwaliną Nowej Ekonomii. Prosta, a zarazem mądra, alegoryczna przypowieść, odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w życiu człowieka. Opracowanym na jej podstawie programem szkoleniowym objęto zarządy i grupy menedżerskie wielu renomowanych firm, takich jak IBM, Xerox, General Motors, Citibank, Kodak. Ta książka jest prostą i łatwą do odczytania mapą, której można użyć szukając drogi wiodącej do rozwiązywania osobistych problemów. Więcej

Dale Carnegie
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi
How to Win Friends and Influence People
przekład Paweł Cichawa
Sekretem sukcesu tej książki jest jej prostota. A jak wiadomo - najtrudniej pisać najprościej. Człowiecza mądrość tkwi w podświadomości. Sztuką jest jej wydobycie i zastosowanie w działaniu. Niewielu to potrafi. Carnegie tak. Po mistrzowsku. „Jak zdobyć przyjaciół...” ułatwia swobodne poruszanie się w biznesie. Przydaje się znakomicie w życiu rodzinnym i towarzyskim.


ZACHÓD. 10 lat przed totalnym bankructwem?
Jacques Attali
Książka ukazała się we Francji 19 maja br. , do tej pory sprzedano już 200 tys. egzemplarzy. Głównym walorem książki jest jej absolutna aktualność. Istotę książki stanowi teza, iż świat stoi wobec zasadniczych wyborów. Zachód, czyli Europa i USA nie chcą zrezygnować z wysokiego standardu życia, ale żyją ponad stan, coraz bardziej się zadłużając. Autor kreśli bardzo obszerną i wnikliwą historię długu publicznego od starożytności, przez wszystkie epoki aż po chwile obecną dowodząc, że zbyt wielkie długi publiczne prowadziły każdorazowo do wielkich konfliktów a nawet światowych wojen. Więcej

poleć znajomemu wersja do druku
Wydawnictwo Astrum Wydawnictwo Wolters Kluwer Wydawnictwo DIFIN Wydawnictwo EMKA Wydawnictwo MT Biznes Wydawnictwo PWE Wydawnictwo CKL Grupa Wydawnicza HELION S.A. Wydawnictwo Naukowe PWN Wydawnictwo GALL Księgarnia Internetowa Albertus.PL Wydawnictwo Rachunkowość Sp. z o.o. Wydawnictwo BL Info Polska Sp. z o.o. Wydawnictwo Placet Oficyna Wydawnicza Unimex Renata Zubrzycka
 
 
Kalendarz
2019
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
trwa ładowanie...
 
 
Wyszukiwarka firm