Polska Izba Firm Szkoleniowych
 
Promujemy ideę uczenia się#przez całe życie oraz kształcenia#społeczeństwa wiedzy
PIFS
 
Wydawnictwo Naukowe PWN

Zniżki 20% dla członków PIFS

Bert Spector
Wprowadzanie zmiany w organizacji
Teoria w praktyce
Cena: 49,90 zł
Zarządzanie zmianą jest obecnie jedną z najważniejszych kompetencji każdego menedżera, łączącą wiedzę i umiejętności z obszaru odnowy strategicznej, zarządzania zasobami ludzkimi oraz przywództwa. Wprowadzanie zmiany jest procesem obejmującym m.in.: analizę sytuacji przedsiębiorstwa i warunków zewnętrznych, kreowanie właściwych postaw wśród pracowników czy diagnozę strategiczną. Każdy z tych elementów należy zrealizować we właściwej kolejności i w odpowiedni sposób, żeby implementowanie zmiany zakończyło się sukcesem. Pomyłka na jakimkolwiek etapie może mieć zgubne skutki dla organizacji.

Bert Spector w jasny i klarowny sposób opisuje wymienione zagadnienia, korzystając z przykładów zaczerpniętych z największych, międzynarodowych firm, takich jak: Netflix, ASDA, Renault, Petrobas czy Nissan Motors. Rozwiązania zastosowane w tych korporacjach są podstawą prezentowanej teorii.
 

Cegłowski Bartłomiej, Podgórski Błażej
Finanse z arkuszem kalkulacyjnym

Cena: 39,90 zł
Książka stanowi całościowy wykład na temat finansów w związku z planowaniem i oceną opłacalności wraz z praktycznymi przykładami zastosowania arkusza kalkulacyjnego. Omówiono w niej takie zagadnienia, jak:

  •  wprowadzenie do finansów i pracy z arkuszem kalkulacyjnym oraz pojęcie progu rentowności,
  •  zmiana wartości pieniądza w czasie i korzystanie z funkcji finansowych arkusza kalkulacyjnego,
  • planowanie finansowe, projekcje budżetów i sprawozdania finansowego,
  • ocena opłacalności projektów inwestycyjnych,
  • źródła finansowania działalności gospodarczej, takiej jak kredyt, leasing i factoring.
    Atutem publikacji jest kompleksowe wyjaśnienie prezentowanych zagadnień – połączenie nauki posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym i finansów.

Biznes, etyka, odpowiedzialność
Wojciech Gasparski (red)
we współpracy z: prof. dr hab. Anną Lewicką-Strzałecką,
dr. Dariuszem Bąkiem, dr. Bolesławem Rokiem, dr Julitą Sokołowską

Cena: 59,90 zł
Połączenie gospodarki z nauką i techniką oraz ich współdziałanie powoduje powstawanie nowych, istotnych dylematów etycznych. Prezentowana książka jest unikatowym na polskim rynku wydawniczym kompendium na temat etyki biznesu, dostarczającym zarówno podstaw teoretycznych, jak i praktycznych wskazówek co do wykorzystania wiedzy z tego zakresu w życiu gospodarczym. Pozwala to Czytelnikowi na dogłębne zrozumienie zagadnienia, zaczynając od indywidualnych decyzji menedżerów oraz innych grup interesariuszy firm i organizacji gospodarczych, a kończąc na zasadach zalecanych do stosowania w biznesie międzynarodowym.

Woźniak Jacek
Współczesne systemy motywacyjne. Teoria i praktyka
Cena: 54,90 zł
Publikacja została podzielona na dwie części, które łącznie stanowią kompleksowe ujęcie tematu współczesnych systemów motywacyjnych. W pierwszej z nich opisane zostały zagadnienia będące syntezą wiedzy dotyczącej teorii motywacji takie, jak: systemy motywacyjne, wskaźniki badania poziomu motywacji pracowników, związek motywowania i wynagradzania oraz kształtowanie motywacyjnego środowiska pracy.
Druga część ma charakter praktyczny – autor omawia w niej sposoby motywowania trzech grup pracowników tzn. pracowników wiedzy, handlowców i menedżerów wyższego szczebla. Rozdziały te uwzględniają specyfikę pracy każdej wymienionej grupy zawodowej i odpowiadają na problemy występujące podczas tworzenia i realizowania systemów motywacyjnych dla każdej z nich.
Autor omawia zarówno teorie motywacji, jak i praktyki stosowane w przedsiębiorstwach w sposób krytyczny, co zachęca czytelnika do samodzielnego analizowania przedstawionych zagadnień.

Kultura biznesu
Normy i formy
Irena Kamińska-Radomska
Cena: 39,90 zł
W książce poruszono zupełnie nowe zagadnienia z obszaru kultury biznesu i kultury na co dzień. Są wśród nich: zasady korespondencji, dawanie i otrzymywanie prezentów, przyjmowanie wysokich rangą gości zagranicznych, różnice kulturowe, kwestie wizerunku i przyjęć oraz grzeczność na co dzień. Wszędzie tam, gdzie wymagała tego konfrontacja sytuacji służbowych i prywatnych, znalazły się odwołania do sfery towarzyskiej.

Sukces w biznesie zależy od wielu czynników. Także od umiejętności właściwego i eleganckiego zachowania się. Bo wbrew pozorom, nawet w dzisiejszym, zwariowanym świecie, normy i formy są ważne. Dlatego z pełnym przekonaniem polecam najnowszą książkę ekspertki w dziedzinie etykiety zawodowej – dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej – Kultura biznesu. Normy i formy. Jest to rewelacyjne kompendium wiedzy w zakresie protokołu biznesowego, przydatne także w życiu codziennym. Bogata tematyka, lekki ton narracji oraz humorystyczne rysunki czynią z niej lekturę godną polecenia wszystkim tym, przed którymi otwierają się biznesowe salony.

Renata Długołęcka
Prezes Royal Prestige Club

Kozarkiewicz Alina
Zarządzanie portfelami projektów
Wdrażanie i monitorowanie strategii organizacji przez projekty

Cena: 49,90 zł
Autorka omawia zagadnienia związane z zarządzaniem portfelami i programami projektów w kontekście strategii. Korzysta z dorobku najnowszej światowej literatury oraz z własnych badań, prowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw. W publikacji zostały uwzględnione najbardziej popularne i sprawdzone standardy i metodyki zarządzania projektami - PMI, PRINCE2, TenStep, a także nowoczesne narzędzia i koncepcje, takie jak: opcje realne, Model INVEST, metody dywersyfikacji ryzyka w ramach portfela projektów, dźwignia kontroli strategicznej. Omówione zagadnienia teoretyczne zostały zobrazowane przykładami z praktyki gospodarczej polskich przedsiębiorstw. 

poleć znajomemu wersja do druku
Wydawnictwo Astrum Wydawnictwo Wolters Kluwer Wydawnictwo DIFIN Wydawnictwo EMKA Wydawnictwo MT Biznes Wydawnictwo PWE Wydawnictwo CKL Grupa Wydawnicza HELION S.A. Wydawnictwo Naukowe PWN Wydawnictwo GALL Księgarnia Internetowa Albertus.PL Wydawnictwo Rachunkowość Sp. z o.o. Wydawnictwo BL Info Polska Sp. z o.o. Wydawnictwo Placet Oficyna Wydawnicza Unimex Renata Zubrzycka
 
 
Kalendarz
2019
pn
wt
śr
cz
pt
sb
nd
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
trwa ładowanie...
 
 
Wyszukiwarka firm